Aktualności

28 grudnia 2023
Podsumowanie 2023 i życzenia na 2024

Rok 2023 był dla nas Rokiem Rozwoju, udało się podjąć nowe wyzwania:  Szkolenia operatorskie w ramach Invest in Pomerania Academy. Centrum Nowych Kompetencji przygotowało 300 osób do pracy w branży portowej i budowlanej, oferując kursy na Operatora urządzeń transportu bliskiego wykorzystywanych w pracy terminali przeładunkowych (suwnica RTG, reach stacker, ciągnik terminalowy), na budowie (żurawie wieżowy […]

Czytaj dalej
30 września 2023
Lider Technologii Morskich 2023

Podczas rejsu-konferencji z GospodarkaMorska.pl do Sztokholmu spotkała nas miła ceremonia odebrania nagrody przyznanej przez internautów i pasjonatów morza Otóż nastąpił finał plebiscytu o tytuł Lider Technologii Morskich 2023 i odebrałem statuetkę za stworzenie jedynego na świecie symulatora wykonanego w technologii VR (Virtual Reality) do szkolenia operatorów jednostek CTV (Crew Transfer Vessel). CTV to statki służące […]

Czytaj dalej
18 lipca 2023
Obchody Święta Łeby

W ramach obchodów Święta Łeby 14-16.07 LKK obchodziło 666-lecie nadania praw miejskich Łebie. Przy patronacie Baltic Power i Orlen Neptun prezentowaliśmy symulator CTV w przystani jachtowej. To była doskonała okazja do testowania unikatowego symulatora i dobrej zabawy w Łebie. Symulator łodzi CTV służy do szkoleń szyprów i kapitanów przy obsłudze morskich farm wiatrowych. To jedyne  […]

Czytaj dalej
5 czerwca 2023
KONGRES PORTY POLSKIE 2030

KONGRES PORTY POLSKIE 2030 w Sopocie 1-2 czerwca 2023 LKK wraz z Centrum Nowych Kompetencji i symulatorem reachstackera wystąpili na kongresie poświęconym portom polskim w perspektywie 2030 roku. W panelu mogliśmy wskazać ze nie będzie smartportów ani innych portów jeżeli: 👉nie zabezpieczymy jakości edukacji dzięki wykwalifikowanym instruktorom, nowoczesnym narzędziom. 👉nie przyciągniemy uczniów na kierunki techniczne 👉nie przedstawimy […]

Czytaj dalej
μGranty B+R dla przedsiębiorstw

LKK sp. z o.o. otrzymała dofinansowanie w ramach programu "μGranty B+R dla przedsiębiorstw" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny województwa pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa I. Komercjalizacja wiedzy, Działanie: 01.01. Ekspansja przez innowacje.

Czytaj dalej
20 marca 2023
Targi Edukacyjne EDU OFFSHORE WIND

W dniach 14-15.03. 2023 roku LKK prezentowało symulator łodzi CTV i urządzenia dźwigowe na Targach Edukacyjnych EDU OFFSHORE WIND w Gdańsku. Razem z Centrum Nowych Kompetencji i Urzędem Marszałkowskim przyciągaliśmy nowych adeptów branży morskiej i logistycznej. Mieliśmy długą kolejkę chętnych do pokazów na symulatorze.

Czytaj dalej
2 marca 2023
PZB offshore

LKK wspólnie z Centrum Nowych Kompetencji  zaprezentowały możliwości nowej aplikacji CTV (Crew Transfer Vessel ) dla  PZB offshore ( Polska Żegluga Bałtycka). Tematem były globalne rozwiązania w zakresie morskiej energetyki wiatrowej i logistyki oraz możliwości szkoleń i współpracy.

Czytaj dalej
28 lutego 2023
LKK z Fundacją Fly

LKK uczestniczyło w spotkaniu z uchodźcami w Fundacji Fly, rozmawialiśmy o nowych projektach szkoleniowych dofinansowanych z Agencji Rozwoju Pomorza, które organizujemy w Centrum Nowych Kompetencji.  Przy wsparciu z YMCA dla Ukraińców są one bezpłatne.

Czytaj dalej
10 lutego 2023
Wizyta w Estonii

W pierwszych dniach lutego LKK miało okazję uczestniczyć w międzynarodowym spotkaniu, dotyczącym morskich farm wiatrowych, zorganizowanym przez Ministerstwo Energii w Tallinie w Estonii. W spotkaniu brały udział firmy i instytucje edukacyjne.

Czytaj dalej
11 stycznia 2023
Meet Up ETA.fm.

Tym razem LKK było na kolejnym Meet Up’ie ETA.fm.-grupa profesjonalistów logistyki morskiej związanych z frachtem i handlem międzynarodowym- w PPNT w  Gdyni. Spotkanie dotyczyło podsumowania roku 2022. Dziękujemy za kolejny rok interesujących i dowcipnych rozmów oraz relacji z rynku transportu morskiego

Czytaj dalej
10 stycznia 2023
Polskie Forum Technologii Morskich

Spotkanie Polskiego Forum Technologii Morskich w Kozim Grodzie. Prelekcja dotyczyła m.in. morskich farm wiatrowych oraz wyzwań na rok 2023. Gratulujemy Jerzemu Czuczmanowi wielu talentów, w tym artystycznych.

Czytaj dalej
5 stycznia 2023
Z Nowym Rokiem

Z okazji zbliżających się Świąt i Nowego Roku, LKK uczestniczyło w spotkaniu pełnym inspiracji, nowych planów na rok 2023 także nowych znajomości. Miejscem tego wydarzenia był imponujący budynek terminalu nowo zbudowany przez Port w Gdyni. To będzie Dobry Rok dla nas.

Czytaj dalej
9 grudnia 2022
Delegacja z Tallina

LKK ze swoim Partnerem Centrum Nowych Kompetencji, w poniedziałek 5 grudnia miało okazję gościć u nas delegację armatorów oraz przedstawicieli Portu w Tallinie. Estonia jest żywo zainteresowana rozwojem morskich farm wiatrowych oraz wszelkimi inwestycjami i technologicznymi nowościami z tego zakresu.

Czytaj dalej
18 listopada 2022
Testy Symulatora do CTV

W CNK trwają prace nad wspólnym projektem z LKK symulatora do CTV (Crew Transfer Vessel). Kolejni testerzy sprawdzają aplikację pod kątem funkcjonalnym. Jeszcze drobne poprawki i będziemy mogli zaprosić na premierę wersję aplikacji do szkolenia operatorów CTV.

Czytaj dalej
8 listopada 2022
Wizyta w Walencji

Walencja to największy kontenerowy port na Morzu Śródziemnym. Posiada zaawansowaną technologię H2. Niedługo uruchamia projekt testujący Reach stacker’a i ciągnik terminalowy na to czyste paliwo.

Czytaj dalej
26 lipca 2022
Symulator jednostki CTV

Cieszymy się ze LKK weźmie udział w rewolucji w energetyce na morzu. https://www.gospodarkamorska.pl/flint-systems-dostarczy-symulator-jednostki-ctv-65388

Czytaj dalej
11 lipca 2022
Zawiadomienie rozstrzygnięcia postępowania

Nastąpiło rozstrzygnięcie postepowania dotyczącego projektu badawczo-rozwojowego. Z przyjemnością ogłaszamy wykonawcę badań R&D polegających na stworzeniu prototypu symulatora CTV, bazującego na technologii VR oraz opracowanie optymalnego modelu odzwierciedlającego warunki pracy operatorów jednostek CTV.

Czytaj dalej
15 czerwca 2022
Zapytanie ofertowe CTV

Z przyjemnością ogłaszamy zapytanie ofertowe dotyczące wyłonienia wykonawcy badań R&D polagających na stworzeniu prototypu symulatora CTV, bazującego na technologii VR oraz opracowanie optymalnego modelu odzwierciedlającego warunki pracy operatorów jednostek CTV. Zapraszamy do składania ofert do 23 czerwca 2022 r. Bądźmy częścią rewolucji energetycznej na morzu!

Czytaj dalej
6 maja 2022
Szkolenia dla uchodźców z Ukrainy

Apelujemy o wsparcie naszej inicjatywy, przez każdego komu jest bliska idea usamodzielnienia się uchodźców wojennych. CNK razem z fundacją FLY pragnie dać konkretne uprawnienia, które cenione są na rynku pracy. CNK zapewni szkolenia i specjalistyczną bazę językową. Po przejściu kursu, LKK da szansę zatrudnienia w zawodzie. Nasze działania również pozytywnie wpłyną na dostępność i jakość […]

Czytaj dalej
28 kwietnia 2022
LKK na 19 Środkowopomorskich Targach Pracy GlobalLogic Job Fair 2022

Byliśmy na 19 Środkowopomorskich Targach Pracy w Koszalinie. Było ok 40 wystawców, głównie z regionu zachodnio pomorskiego. Zaprezentowaliśmy ofertę szkoleń prowadzonych w CNK, również w technologii VR. Oferowaliśmy również możliwości rozwoju zawodowego i zatrudnienia w przemyśle portowym przez LKK.

Czytaj dalej
21 kwietnia 2022
Spotkanie z uchodźcami z Ukrainy w ramach współpracy z Fundacją Fly

W dniu 20.04.2022 w Gdańsku w hotelu Golden Tulip odbyło się spotkanie informacyjno - prezentacyjne dla uchodźców z Ukrainy w ramach współpracy LKK z Fundacją Fly Na spotkaniu przedstawiliśmy możliwości i szanse na pozyskanie pracy w sektorze portowym, pozyskanie i podniesienie kwalifikacji zawodowych.

Czytaj dalej
19 kwietnia 2022
Zapraszamy do pracy w LKK - Запрошуємо на роботу в ЛКК

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracą w portach przy przeładunkach drobnicowych i jako operatorów urządzeń portowych. Dla osób nie posiadających odpowiednich kwalifikacji zapewniamy kursy zawodowe w branży portowej, logistycznej, transportowej i budowlanej, sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów, przejdź.

Czytaj dalej
14 kwietnia 2022
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy zespół LKK!

Dużych jajeczek, wina pięć beczek, tłustego boczku, prostego kroczku. Dwa wiadra wody Świątecznej zgody! Z okazji Świąt Wielkanocnych radosnego, wiosennego nastroju oraz miłych spotkań życzą Zarząd i Pracownicy LKK!

Czytaj dalej
11 kwietnia 2022
Praca dla kobiet w LKK / Робота для жінок в LKK

Praca w porcie to nie tylko praca dla mężczyzn, w LKK zatrudniamy także kobiety, skontaktuj się z nami i uzyskaj więcej informacji. Prześlij nam swoje CV lub zgłoszenie w formularzu na naszej stronie: https://lkk.pl/praca/ , tam też znajdziesz więcej informacji na temat aktualnych ofert.

Czytaj dalej
23 marca 2022
Giełda pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pucku 27.04.2022

Zapraszamy na giełdę pracy zorganizowaną we współpracy LKK i Powiatowego Urzędu Pracy w Pucku, która odbędzie się w dniu 27.04.2022 w Pucku o godzinie 10:00.

Czytaj dalej
21 marca 2022
Pomorskie pomaga obywatelom Ukrainy w pozyskaniu pracy

LKK w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdyni uczestniczy w akcji "Pomorskie pomaga obywatelom Ukrainy w pozyskaniu pracy". Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu oraz śledzenia naszych aktualności gdzie publikujemy oferty pracy.

Czytaj dalej
17 marca 2022
Запрошуємо на роботу в порт! Zapraszamy do pracy w porcie!

Запрошуємо всіх бажаючих знайти цікаву роботу в портових терміналах в Гдині / Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pozyskaniem ciekawej pracy w terminalach portowych położonych w Gdyni.

Czytaj dalej
15 marca 2022
Giełda pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni 21.03.2022

Zapraszamy na giełdę pracy zorganizowaną we współpracy LKK i Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni, która odbędzie się w dniu 21.03.2022 w Gdyni o godzinie 8:30.

Czytaj dalej
15 marca 2022
Nowa jakość w portach – o synergii Grupy Technologicznej ASE i LKK

Rozmowa Marty Jurewicz-Jancz z Działu Rozwoju ASE z Tomaszem Lisieckim Prezesem LKK oraz Dariuszem Jachowiczem założycielem Grupy Technologicznej ASE.

Czytaj dalej
20 marca 2019
Wyróżnienie dla Zespołu LKK w konkursie Pomorska Nagroda Jakości

Zespół LKK poraz kolejny został wyróżniony. Tym razem zostaliśmy uhonorowani Pomorską Nagrodą Jakości.

Czytaj dalej
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram